حتما تا الان به این موضوع پی برده‌اید که کمتر به چگونگی تولید قوطی‌های فلزی پرداخته می‌شود و مطالب زیادی در مورد آن وجود ندارد. امروز تصمیم گرفتیم چگونگی تولید قوطی رنگ اسپری را از آماده سازی تا تحویل به طور کامل شرح دهیم و البته در نهایت راهنمایی‌هایی در مورد واردات این محصول انجام می‌دهیم که قطعا به کارتان می‌آید.

مراحل قوطی رنگ اسپری

 1. پس از تهیه‌ی یک حلقه ورق آلومینیومی بزرگ آن را از دستگاه عبور می‌دهند و برش‌های گرد بر روی آن داده می‌شود.
 2. دستگاه، دیسکی بزرگ را برش داده و خم می‌کند تا شکل آن را به قوطی‌های اسپری نزدیک‌تر کند.
 3. به تعداد برش داده شده از ورق آلومینیومی اصلی جدا شده و اضافات را برای ذوب و استفاده‌ی مجدد می‌فرستند.
 4. شکل خمیده شده از قوطی‌ها وارد دستگاه دیگری می‌شود که آن‌ را بلند و کشیده می‌کند و در واقع همان بدنه‌ی قوطی رنگ اسپری را می‌سازد.
 5. این قوطی‌ها به شکل معکوس در جایگاه‌های دستگاه شستشو قرار گرفته و به سمت تمیزکننده‌ی دستگاه هدایت می‌شوند.
 6. بعد از اینکه قوطی‌ها شسته شدند به سمت خشک کننده دستگاه هدایت می‌شوند و با ماده‌ای به نام هیدروفلوریک جلا داده می‌شوند. در واقع درخشندگی آن‌ها به علت عبور از این مرحله است. این ماده برش نازکی از بدنه قوطی جدا می‌کند و باعث جلای قوطی رنگ اسپری می‌شود.
 7. قسمت انتهایی و بالایی قوطی اسپری رنگ با ابعاد خاصی و به طور جداگانه توسط دستگاه برش داده می‌شود.
 8. قسمت‌های انتهایی تحت فشار دستگاهی دیگر خمیده شده و اگر به شیار احتیاج دارند، بر روی آن‌ها طراحی می‌شود.
 9. بدنه‌ی اصلی قوطی توسط دستگاه منگنه بزرگی به کف و سر قوطی وصل می‌شود.
 10. برای جلوگیری از ایجاد شکاف قوطی‌‌ها وارد دستگاهی با دمای بالا می‌شوند تا تحت دما بخش‌های خالی و شکاف‌ها از آلومینیوم مذاب پر شوند.
 11. بعد از شکاف گیری قوطی‌ها را برای سمباده زدن و جلای نهایی به دستگاه دیگری می‌فرستند تا ورنیش شده و بعد از آن مجدد برای عدم ایجاد خلل و شکاف، قوطی‌ها بررسی می‌شوند.
 12. بررسی قوطی‌ها گاه توسط دستگاه‌های خلال آزمایی و گاه به صورت انسانی انجام می‌شود.
 13. حالا قوطی‌ها آماده‌ی چاپ طرح رویی هستند. هر شرکتی بنا به سلیقه‌ی خود طرحی را ارائه می‌کند. این مرحله می‌تواند در شرکت سازنده‌ی قوطی و یا شرکت تولیدی رنگ صورت گیرد.
 14. داخل قوطی‌ها را با یک لایه ورنیش ضد خوردگی و اسید می‌پوشانند تا در صورتی که ماده‌ی شیمیایی و رنگ داخل با آلومینیوم واکنش داد باعث تغییر خاصیت آن نشود.
 15. در نهایت به کارخانه‌ی رنگ منتقل شده تا پر شوند.
 16. در کارخانه‌ی تولید رنگ سری اسپلش پلاستیکی بعد از پر شدن قوطی، روی درب آن جایگذاری می‌شود.

چاپ طرح روی قوطی رنگ اسپری

دستگاه‌های چرخشی وجود دارند که می‌توانند 1800 قوطی در 60 ثانیه را رنگ کنند. این دستگاه‌ها معمولا بین 5 تا 7 رنگ را به طور همزمان در یک طرح می‌توانند استفاده کنند. بخشی از این دستگاه‌ها خشک کننده است و بعد از اعمال طرح، قوطی رنگ اسپری وارد این قسمت شده تا رنگ روی آن ثابت شود. طرح را از قبل کارخانه انتخاب می‌کند و فردی آن را به طور گرافیکی می‌کشد و به دستگاه می‌دهد. دستگاه جزئیات را به طور دقیق بر روی قوطی‌ها چاپ می‌کند.

قوطی رنگ اسپری جنس خوب از کجا پیدا کنیم؟

آلمان و ترکیه دو کشوری هستند که بهترین انواع قوطی‌های رنگ اسپری آلومینیومی را در سطح جهان تولید می‌کنند. این قوطی‌ها که توسط کارخانه‌های تخصصی قوطی‌سازی آلمان و ترکیه تولید می‌شوند در لیست با کیفیت‌ترین محصولات قرار گرفته و ماندگاری بسیار بالایی دارند. دستگاه‌های تولیدی این دو کشور بسیار دقیق بوده و از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا برای ساخت قوطی رنگ اسپری استفاده می‌کنند. اصولا اولین دستگاه‌های تولید قوطی که وارد بازار می‌شوند در کارخانه‌های آلمان و سپس ترکیه به چشم می‌خورند.

برای خرید انواع قوطی فلزی با ما تماس بگیرید
شماره تماس و واتساپ :  905538624532+

واردات قوطی‌ رنگ اسپری از آلمان و ترکیه

با توجه به اینکه تکنولوژی ساخت این قوطی‌ها گران است و به همین دلیل هر کشوری قادر به خرید و استفاده از آن نیست در بسیاری از موارد واردات این قوطی‌ها بسیار به صرفه‌تر است. گذشته از قیمت خود دستگاه‌ها، واردات دستگاه نیز کاری دشوار است زیرا قطعات آن بسیار گران قیمت و در عین حال سنگین است و آسیب آن در حمل بار محتمل است.

بنابراین پیشنهاد ما این است که قوطی‌ها را از کشورهای مطمئن خریداری کرده و به راحتی در ایران استفاده کنید. اگر تمایل به واردات قوطی رنگ اسپری با کیفیت از کشورهای ترکیه و آلمان را دارید، Lahaz شرکتی است که با سابقه‌ی طولانی مدت در زمینه واردات و تامیین کنندگی کالاها می‌تواند در کنار شما باشد. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی تماس با ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *