یکی از ملزومات هر کارخانه و سیستم صنعتی، ترموگارد است. چرا که ترموگارد با کنترل حرارت از سوختن موتور و آتش سوزی جلوگیری کرده و در صورت خطر احتمالی به شما هشدار می‌دهد. ترموگاردها در شکل‌های گوناگونی به بازار ارئه می‌شوند. معمولا روی محفظه ترموگارد برند ترمیک چندین گزینه‌ی مختلف شامل تلرانس و درجه حرارت عملکردو … درج می‌شود! ترموگاردها را اغلب برای کنترل دما در تجهیزات گرمایشی، بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، انبارها و … خریداری کرده و نصب می‌کنند. از آن‌جا که این محصول در بازار ایران بسیار کمیاب است، واردات ترموگارد از آلمان به ایران برای تولیدکنندگان و صنعتگران عصر امروز به طور حتم توصیه می‌شود.

ترمودگارد چگونه عمل می‌کند؟

ترموگارد سیستمی برای کنترل خودکار دما و رطوبت مرکزی با استفاده از یک شبکه رایانه‌ای است. این سیستم از قطعات زیر تشکیل شده است:

  • کنترل کننده‌های حسگر هوشمند با اتصال شبکه رایانه
  • سنسورهای دما متصل به آنها
  • نرم افزار ترموگارد Thermoguard

نرم افزار ترموگارد Thermoguard به طور منظم تمام کنترل کننده‌های حسگر را از طریق شبکه مرکزی تحت کنترل دارد و مورد ارزیابی قرار می‌دهد. در صورتی که انحراف از مقادیر مشخص شده وجود داشته باشد، این نرم‌افزار زنگ هشدار دیداری و صوتی ایجاد می‌کند.

گاهی هم از طریق ایمیل و هم از طریق اس ام اس هشدار را برای شما ارسال می‌کند. به عنوان یک گزینه، این نرم افزار تمام داده‌های دما را برای هر سنسور دما و رطوبت در یک فایل جداگانه ذخیره می‌کند. سنسورهای ترموگارد به طور معمول می‌توانند از دمای 190- تا 200+ را اندازه‌گیری کنند اما کاملا قابل تنظیم بوده و برای هر نوع سیستمی مطابق با دمایی که باید داشته باشد، عددی به عنوان لیمیت به آن داده می‌شود.

ترموگارد شرکت ترمیک با توجه به لیمیت داده شده به آن عمل می‌کند. برای نصب نرم افزار ترموگارد و اتصال آن به سیستم یک کامپیوتر شخصی کافی است و نیاز به سیستم اضافه‌تری ندارد. نرم افزار را نصب کرده و به راحتی از آن استفاده می‌کنید.

برای واردات ترموگارد با ما تماس بگیرید
شماره تماس و واتساپ : 905538624532+

انواع ترموگارد

ترموگارد basic:

ترمگارد basic برای کنترل دمای یک سیستم مناسب است و از یک نرم افزار و سنسور دما تشکیل شده است. این ترموگارد فقط اجازه دسترسی به یک کنترل کننده سنسور را می‌دهد. به غیر از این مورد، دامنه عملکردی آن با ترموگارد Professional  یکسان است.

ترموگارد professional:

ترموگارد professional می‌تواند به طور متمرکز چندین سنسور دما را کنترل کند. این سیستم می‌تواند به صورت مرکزی نصب شده و تعداد زیادی از وسایل برودتی، کارخانه‌ها، سیستم‌های گرمایشی و … را کنترل کند.

مزایای ترموگارد

  1. ترموگاردها شرایط بسیار مناسبی را برای کنترل دما از راه دور فراهم کرده‌اند. (در گذشته و قبل از اینکه این ترموگارد‌ها به صنعت وارد شوند، افراد را مسئول تنظیم و کنترل دما قرار می‌دادند.)
  2. ترموگاردها نیاز به تعویض باتری ندارند.
  3. نصب ترموگارد نیاز به کابل کشی ندارد.
  4. آلارم‌ها گزارش و هشدار آنلاین می‌دهند.
  5. در صورت خرابی سنسور الکتریکی یا مکانیکی زنگ هشدار به صدا در می‌آید.

سخن آخر

ترموگارد برند ترمیک یک سیستم کنترل دمای کاملا نوین است که به تازگی وارد بازار شده. پیدا کردن آن در بازارهای ایران کمی مشکل است اما می‌توان از کشورهای معتبر دیگر که تولیدکننده‌ی این دستگاه‌ها هستند مانند آلمان واردات انجام داد. اگر نیاز به واردات ترموگارد دارید Lahaz می‌تواند به شما کمک کند. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *