قوطی‌‌های فلزی بسته‌بندی تنوع زیادی دارند و در انواع و شکل‌های گوناگون تولید می‌شوند. یکی از پرمصرف‌ترن انواع قوطی فلزی بسته بندی، قوطی فلزی استوانه‌ای است. این سبک قوطی‌ها کارایی بسیاری دارند و به دلیل راحتی در بسته‌بندی، مورد استفاده‌ی بسیار از کارخانه‌ها قرار می‌گیرند. بسیاری از قوطی‌‌های بسته‌بندی که امروزه در بازار می‌بینیم، محصولات وارداتی هستند.

به دلیل هزینه‌های زیادی که واردات دستگاه ساخت قوطی در بر دارند بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند آن‌ها را وارد کنند و در بسته‌بندی اقلام از آن استفاده کنند. در این مقال قصد داریم انواع قوطی بسته بندی را معرفی کرده و در مورد تهیه‌ی آن‌ها بیشتر توضیح بدهیم.

انواع قوطی فلزی بسته بندی

قوطی‌ها کاربرد گسترده‌ای دارند و به همین دلیل متناسب با موادی که قرار است داخل هرکدام قرار گیرد و کارایی آن، طراحی و ساخته می‌شوند. به عنوان مثال گروهی از آن‌ها به عنوان قوطی اسپری مورد استفاده فرار می‌گیرند، پس باید فضایی برای قرار دادن کلاهک اسپری در آن‌ها درنظر گرفته شود. اما در مورد قوطی‌های کنسرو یک سطح استوانه‌ای و دو سطح دایره‌ای شکل برای سر و ته قوطی در نظر گرفته می‌شود و سر قوطی نازکتر است از جهت اینکه راحت‌تر برش داده شده و باز شود.

قوطی‌های فلزی بسته بندی اغلب از آلومینیوم و قلع ساخته می‌شوند و درون آن‌ها با یک لایه تاپ کوت غیر واکنش پذیر پوشیده می‎‌شود تا با ماده‌ای که درون آن ریخته می‌شود واکنش ندهد و ماده‌ی ما خالص باشد. این بحث بخصوص در مورد مواد غذایی و مواد شیمیایی اهمیت بسیار زیادی دارد و از اصول بهداشتی محسوب می‌شود. اما انواع قوطی فلزی بسته بندی به موارد زیر تقسیم بندی می‌شود:

  • قوطی فلزی سه تکه
  • قوطی فلزی دو تکه
  • قوطی فلزی استوانه‌ای یک تکه کلاهک دار

قوطی فلزی سه تکه:

این قوطی‌ها در واقع از یک بدنه‌‌ استوانه‌ای و دو دایره‌ی فلزی در سر و ته قوطی تشکیل شده است. کاربرد این قوطی‌ها در صنایع غذایی و کنسروسازی بسیار زیاد است.

قوطی فلزی دو تکه:

این قوطی‌ها در قسمت کف و بدنه به صورت یکپارچه هستند و شیار و بریدگی ندارند. توسط دستگاه‌های فشار خاصی خمیده می‌شوند و برش داده می‌شوند و تکه‌ی دوم آن‌ها قسمت سر قوطی است که با ضخامت پایین تولید می‌شود. این قوطی‌ها بیشتر برای تولید انواع نوشیدنی از جمله نوشیدنی‎‌های انرژی‌زا، نوشابه‌ها، دوغ و آب گازدار استفاده می‌شود. مقاومت آن‌ها بسیار بالا بوده و د رکارخانه‌ها به گونه‎ای تولید می‌شوند که درزی در آن‌ها باقی نماند.

قوطی فلزی استوانه‌ای یک تکه کلاهک دار:

این قوطی‌ها از یک تکه‌ی یکپارچه استوانه‌ای در ابعاد و شکل‌های گوناگون تولید می‌شود. کاربرد این قوطی فلزی در بسته بندی انواع اسپری، عطر، رنگ و برخی از مواد شیمیایی بوده و به دلیل یک تکه بودن قلبلیت خوبی برای ایجاد فشار مورد نظر ماده در داخل قوطی وجود دارد.

قوطی فلزی بسته بندی از کجا تهیه کنیم؟

انواع و اقسام قوطی که در بسته بندی استفاده می‌شود معمولا از کارخانه‌های تولید قوطی خارجی وارد می‌شود. اما اینکه از چه کشوری تهیه کنید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بسیاری از کارخانه‌های تولید قوطی فلزی استوانه‌ای از موادی که برای محیط زیست مخرب است و فلزات سنگین استفاده می‌کنند که هزینه‌ی کمتری برای آن‌ها داشته باشد.

در میان کارخانه‌های تولید قوطی گروهی از آن‌ها هستند که در جهت حفظ محیط زیست و ساخت قوطی‌هایی که قلبلیت بازیافت داشه باشند تلاش و کوشش بسیاری کرده‌اند. این موضوع هم برای طبیعت مفید است و هم می‌توان یک قوطی فلزی را چندین بار در پروسه‌ی ساخت مورد استفاده قرار داد. اگر وارد کننده هستید و قصد دارید قوطی فلزی بسته‌بندی با کیفیت و به صرفه وارد کنید با مشاوران ما در شرکت Lahaz تماس حاصل نمایید.

اتصال به صفحه‌ی تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *