قوطی‌ اسپری برای موارد متفاوتی استفاده می‌شود. اسپری‌های رنگ، خوشبوکننده، عطر و حتی حشره‌کش‌ها و اسپری‌هایی که مواد شیمیایی خاصی را در آن‌ها نگهداری می‌کنند. برای هرکدام از این مواد می‌توان از قوطی اسپری‌های متفاوتی استفاده کرد. به طور معمول بهترین انواع این قوطی‌های فلزی را از طریق واردات به کشور وارد می‌کنند، زیرا تولید داخلی آن بسیار محدود است و البته از کیفیت خوبی برخوردار نیست. در این مطلب قصد داریم انواع قوطی اسپری فلزی را معرفی کنیم، با همراه باشید.

جنس انواع قوطی اسپری

قوطی اسپری در جنس‌های مختلفی تولید می‌شود. این تفاوت در متریال قوطی‌ها می‌تواند به دلیل موادی باشد که قرار است در این قوطی‌ها نگهداری شود. از طرفی در تولید قوطی اسپری در طول زمان سعی بر این بوده است تا به سمت کمتر شدن مواد آسیب رسان طبیعت برود. انواع قوطی‌های اسپری فلزی به دودسته کلی تقسیم می‌شوند:

  1. قوطی اسپری آلومینیومی
  2. قوطی اسپری فولاد یا همان استیل

قوطی‌ اسپری آلومینیومی

معمول‌تربن قوطی‌هایی که مورد استفاده‌ی آن نگهداری از مواد شیمیایی ارزنده است آلومینیومی بوده و معمولا بیشتر از سایرین مورد استفاده قرار می‌گیرند. این قوطی‌ها هیچ آسیب جدی برای محیط زیست ندارند و به دلیل سبکی توام با مقاومت، پرطرفدار هستند. کارکردن و شکل دادن به این سبک از قوطی اسپری بسیار آسان‌تر از سبک‌های دیگر است و در واقع یکی از مزایای قوطی اسپری آلومینیومی به حساب می‌آید. شایان ذکر است که این سبک از قوطی‌ها به راحتی قابل بازیافت و استفاده مجدد هستند. یکی دیگر از مزایای قوطی‌های اسپری آلومینیومی این است که خود آلومینیوم را می‌توانند به رنگ‌های متفاوت تولید کنند و در واقع این فلز قابلیت رنگ پذیری مناسبی دارد. در نتیجه تنوع رنگ این قوطی‌ها بیشتر است.

قوطی اسپری فولادی یا استیل

این سبک از قوطی‌ها معمولا به همراه یک روکش قلع مورد استفاده قرار می‌گیرند. این قوطی‌ها از نظر مقاومت عالی عمل می‌کنند و مواد داخل آن‌ها تا مدت‌ها بدن واکنش با بدنه‌ی داخلی باقی می‌ماند اما از نظر وزن سنگین هستند و شکل‌پذیری آن‌ها سخت‌تر از قوطی آلومینیومی است. فولاد به دلیل دمای ذوب بالایی که دارد، به راحتی قابل بازیافت نیست و در واقع این موضوع باعث شده‌است بسیاری از طرفدارن این سبک از قوطی‌ها، آلومینیوم را ترجیح دهند.

برای ایجاد طرح بر روی قوطی اسپری فولادی یا استیل از رنگ‌هایی استفاده می‌شود که سریعا خشک می‌شوند و بلافاصله از دستگاهی با دمای بالا عبور داده می‌شوند. از این طریق رنگ آن سریعا فیکس می‌شود و روی آن یک تاپ کوت محافظ قرار می‌گیرد. فولاد یا همان استیل فلزی است که در صنعت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و به نسبت باقی متریال مورد استفاده در ساخت قوطی‌ها گران‌تر است و زیبایی بیشتری دارد.

برخلاف قوطی‌های آلومینیومی که خود فلز قابلیت رنگ پذیری دارد، فولاد فقط در رنگ خود این فلز و به رنگ طوسی تولید می‌شود و تنوع زیادی ندارد.

سخن آخر

با توجه به انواع قوطی اسپری موجود در بازار، فکر می‌کنید کدام یک از نظر اقتصادی به صرفه است و در عین حال از همه نظر مناسب‌تر است؟ اگر نیاز به واردات انواع قوطی‌های اسپری دارید Lahaz  شرکتی است که با سابقه‌ی طولانی در زمینه‌ ی واردات مواد اولیه و کالاهای مورد نیاز کشور می‌تواند در کنار شما قرار بگیرد. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر به صفحه‌‌ی تماس با ما مراجعه کنید و یا در باکس زیر همین مطلب سوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *